Nieuwjaarswens van Diane en Wereldvrouwen

{$items.title}

Vanaf 2021 worden de Federatie Wereldvrouwen en Femma één sterke, superdiverse vrouwenbeweging.
We zijn beiden vrouwenorganisaties die sociaal-cultureel werk uitrollen in Vlaanderen en Brussel.  We hebben eenzelfde doel. We dagen vrouwen uit om zich via lokale activiteiten met elkaar te verbinden, tijd te maken voor vrije tijd en kracht te vinden in elkaar om zich te ontplooien in onze samenleving. Iedereen moet die kansen krijgen.

Wij gaan veel van elkaar leren. De Federatie Wereldvrouwen heeft veel expertise en ervaring met werken met superdiverse groepen (groepen met vrouwen met verschillende etnisch-culturele achtergronden). Femma is lerend op dat vlak en heeft een jarenlange ervaring in groepsbegeleiding en -ondersteuning,  in belangenbehartiging en profileert zich op maatschappelijke innovatie.  
We geven het woord aan Diane Vangeneugden, coördinator van de Federatie Wereldvrouwen, en enkele vrouwen die hun dromen voor onze beweging neerschreven.

Hallo Femma!

Ik ben Diane van vzw Wereldvrouwen. Zoals de naam je doet vermoeden, brengt Wereldvrouwen vrouwen uit de hele wereld samen. Een vijftigtal  vrouwengroepen zijn bij ons aangesloten. We tellen méér dan twintig landen van herkomst. In sommige groepen zijn vijf of meer nationaliteiten aanwezig, waaronder ook Vlaamse vrouwen.  Lekker gemixt. 
Negen maanden geleden vroegen wij of vzw Wereldvrouwen mag samengaan met Femma. En jullie zeiden ‘ja’!
Jullie zijn als een grote zus voor ons, met zoveel méér groepen, kennis en ervaring. Jullie zijn al honderd jaar een houvast voor vrouwen, wij bestaan twintig jaar. Vrouwen willen samen zijn, samen leerrijke en leuke dingen doen, of soms - als het leven zwaar is – samen hun tanden laten zien. Wereldvrouwengroepen zijn zelforganisaties: doe-het-zelf-groepen. Net zoals bij jullie maken de vrijwilligers hun eigen programma. Ze organiseren alles zelf, met wat hulp van beroepskrachten.  Mijn ambitie: hen een stem geven als (gekleurde) vrouw in Vlaanderen. Daar vraag ik jullie hulp voor. 
Als het samen kan, waarom zouden we dan apart blijven? We hebben elkaar zoveel te vertellen. Over onze gewoonten, de manier waarop we ons kleden, de opvoeding van onze kinderen, de wereldpolitiek…  Rare dingen zijn plots niet meer raar als je elkaar beter kent. Aan enkele van onze vrouwen vroegen we: ‘Wat is jouw droom als vrouw in België?’. Veel bedenktijd hadden ze niet nodig. En zie, we dromen hetzelfde.

“Mijn droom leidt me naar een samenleving waarin geen enkele vrouw moet vrezen om gescheiden te worden van haar kind. Niet vooraleer zij haar moederhart gerust gesteld heeft dat zij haar kind al de zorgen heeft kunnen geven en het goede van het leven heeft geleerd om van haar of hem een goede persoon te maken. Een persoon die sterk in haar of zijn schoenen staat om een medemens te kunnen dienen en van de wereld een betere plek te maken. Dat elke vrouw vrij is om haar talenten te uiten op de meest natuurlijke manier zodat zij het beste van zichzelf kan tonen en opnieuw uit haar vrije wil iets kan betekenen voor deze samenleving. Bewust zijnde van de risico's en de gevaren in een samenleving, droom ik dat zij vrij is om zich te mogen beschermen. Dat elke vrouw vrij is om een veilig bestaan te leiden. Een bloem in een pot bloeit en geurt nooit zo goed als een bloem in de vrije natuur.” Marya, België/Pakistan

“Mijn grootste droom is dat jullie hier allemaal gelukkig zijn! Wat zijn jullie dromen?” Linda, België

“Ik ben Rihab, ik ben 41 jaar, ik kom uit Irak. Ik vind België een heel mooi en vredig land, ik droom dat er geen oorlog is in de wereld... en ik droom dat alle mensen wonen in waardigheid en vrede.” Rihab, Irak

“Ik ben Muntaha, ik ben 36 jaar en ik kom uit Syrië. Mijn grote droom is natuurlijk om mensen te verenigen om van elke dictator af te komen, mijn kleine droom is om mijn familie in Syrië te bezoeken.” Muntaha, Syrië

“Mijn grootste droom is vrede en dat elke vrouw gelukkig is en alles kan doen wat ze wil.” Miriam, België/Marokko

“Ik ben Lily, bijna 59 jaar. Mijn droom is nu: op pensioen gaan, niet meer werken en veel op reis gaan. Dat mijn kinderen hun diploma halen op de universiteit en later gelukkig zijn in hun job en met hun partners. Dat alle vluchtelingenfamilies een goed leven kunnen opbouwen in Genk en elders in België. Dat de vrouwen in onze groep echte vriendinnen worden.” Lily, België

“lk ben Masouma, 32 jaar . Ik kom uit Iran, ik hou van België en ik probeer mijn kinderen zo goed mogelijk naar het Belgische land te brengen. Ik wens de hele wereld vrede en geluk. lk werk nog niet. Ik wil graag meer weten over België door naar plaatsen te gaan die mij veel kunnen leren.” Masouma, Iran

“Dag mooie dames. Ik ben Khadija, 34 jaar en ik kom uit Syrië. Elke vrouw zeker heeft dromen. Ik hoop gelukkig en gezond te zijn voor mijn familie en vrienden. Ik hoop dat de oorlog stopt in onze Arabische landen. Ik hoop dat mijn kinderen in de toekomst een belangrijk en geslaagd beroep hebben.” Khadija, Syrië

“Perfect Nederlands spreken, dat is mijn echte droom.” Riham, Soedan

“Hallo, mijn droom als vrouw: minder armoede bij vrouwen, geweld stoppen tegen vrouwen.” Pascasie, Rwanda

“Hallo, mijn droom is zeker een goede job te vinden. Ik droom dat mijn kinderen goed studeren aan de hogeschool en de universiteit. Mijn droom is dat ik een vrijwilliger kan zijn en ik de kinderen en de mensen help. Ik wil ook dat er minder auto's rijden voor het milieu. Mijn grootste droom is een plaats waar vrouwen en kinderen kunnen sporten, eten tegen een goede prijs, lachen en babbelen. Mijn grootste droom is: dat alle mensen elkaar met respect behandelen.”  Fadoua, Marokko

“Mijn droom op mijn leeftijd is vooral een goede gezondheid zodat ik kan blijven genieten van mijn gezin en kleinkinderen. En dat ik mijn vrijwilligerswerk ook kan blijven doen. Als Turkse of Marokkaanse vrouw oud worden in België is vaak eenzaam. Met de vrijwilligers van onze groep willen we deze mensen bezoekjes brengen in het rusthuis, ziekenhuis of bij hen thuis zodat ze niet alleen zitten.” Amina, Marokko

“Hallo. Mijn droom is zelfstandig werken.  Bovendien integreren met Belgische mensen. Ook mensen helpen. Een goed leven.” Fatima, Marokko

Reacties

Cil Van Ostaeyen schreef

‘zij’ aan ‘zij’

Vrouwen in dialoog

met elkaar

over ons leven en

over wat ons verbindt

Zo ontmoeten we elkaar

met respect en leven wij…

samen verder

Rita Wauters schreef

Ik ben fan van deze nieuwe samenwerking .

Ik hoop dat er in heel veel gemeente zo een superdiverse groep komt.

Want onbekend is inderdaad onbemind en uiteindelijk hebben we allemaal hetzelfde doel nl zelf gelukkig zijn en anderen gelukkig maken.

Liesbeth Maris, voorzitter Vrouw & Maatschappij schreef

Een heel dikke proficiat met jullie nieuwe samenwerking! Succes en geluk samen!

GIna Daems schreef

Vrouwen van over de hele wereld , met diverse achtergronden en verschillende interesses die elkaar ontmoeten geeft altijd vuurwerk !

Samen nieuwe dingen vinden , en samen heel veel gelijkenissen ontdekken

Ik kijk er naar uit

Didier Vanderslycke schreef

Veel geluk samen!

Reageer